єРобота: що таке мікрогрант на створення та розвиток власного бізнесу?

єРобота: що таке мікрогрант на створення та розвиток власного бізнесу?

Мікрогрантом є безповоротна державна допомога фізичній особі, яка має намір розпочати підприємницьку діяльність і бере на себе зобов’язання зареєструватися фізичною особою — підприємцем або створити юридичну особу. Така допомога надається також суб’єктам господарювання для розвитку власного бізнесу.

Мікрогрант надається в безготівковому вигляді. Його отримувач відкриває рахунок в АТ “Ощадбанк”. На підставі поданих отримувачем накладних, квитанцій та договорів банк перераховує постачальникам обладнання, сировини, матеріалів тощо відповідну суму коштів.

Розмір мікрогранту визначається відповідно до запиту отримувача. При цьому він не може бути менше 50 тисяч грн.

Також визначено максимальний розмір гранту. Він складає 150 тисяч грн у випадку зобов’язання отримувача створити одне робоче місце після отримання мікрогранту та прийняття на нього працівника. У випадку зобов’язання отримувача створити не менше двох робочих місць, максимальний розмір гранту не може перевищувати 250 тис. грн.

Довідково. Правові підстави надання мікрогрантів врегульовані постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року  № 738 та наказом Міністерства економіки України від 06 липня  2022 року № 1969 (із змінами).

Все про отримання мікрогрантів та покрокова інструкція щодо успішного початку та розвитку власної справи на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/hamtz

Перейти до вмісту