Який мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлено для застрахованих осіб, які тривалий час не працювали?

Нагадаємо, що відповідно до частини 1 статті 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж 7 місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для цієї категорії осіб становить 1800 грн.

Якщо страховий стаж особи становить менше 7 місяців або ж застрахована особа взагалі тривалий час не працювала, то вона отримує право на допомогу по безробіттю величиною 650 грн (1000 грн по 30 липня 2023 р. включно – інформація про це розміщена на нашій сторінці 29 червня 2023 р. http://surl.li/iszmz).

Слід зазначити, що для внутрішньо переміщених осіб, які тривалий час не працювали, передбачено збільшений мінімальний розмір допомоги по безробіттю.

Пунктом 7 Порядку надання допомоги по безробіттю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 735, визначено, що під час воєнного стану внутрішньо переміщеним особам, які є застрахованими особами, допомога по безробіттю призначається в  мінімальному розмірі величиною 1800 грн.

Перейти до вмісту