Які витрати, пов’язані з професійним навчанням, оплачуються безробітному?

Які витрати, повязані з професійним навчанням, оплачуються безробітному?

Нагадаємо, що з 29 березня 2023 року набрав чинності Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264 (далі – Порядок).

Порядок передбачає, що для проходження професійного навчання зареєстрованому безробітному видається сертифікатом на навчання, що гарантує його оплату.

Окрім того, пунктом 12 Порядку передбачено, що у разі вибору безробітним професійного навчання за професією, здобуття якої відповідно до законодавства потребує обов’язкового медичного, психіатричного та наркологічного оглядів, центром зайнятості відшкодовуються витрати для проходження такого огляду. Для цього центри зайнятості укладають договори з відповідними закладами охорони здоров’я.

Також пунктом 14 Порядку визначено, що у разі вибору безробітним для проходження професійного навчання закладу освіти, що розташований не за місцем його реєстрації як безробітного та/або не за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування), такий безробітний забезпечується місцем проживання на період навчання з отриманням сертифіката на проживання в період навчання (гарантує оплату центром зайнятості витрат на проживання).

У такому разі безробітному компенсуються також витрати на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку.

Перейти до вмісту