Які строки подачі роботодавцем документів для отримання компенсації при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб?

Для отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні роботодавець не раніше ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування особи може подати до філії обласного центру зайнятості заяву про отримання такої компенсації.

Це врегульовано пунктом 4 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 331.

Урядовою постановою від 27 грудня 2023 року № 1390 (набрала чинності 30 грудня 2023 року) внесено зміни до вказаного Порядку, зокрема збільшено загальну тривалість виплати компенсації до трьох місяців, а щодо переселенців, які є особами з інвалідністю, – до шести місяців.

Цими змінами визначено також граничний строк подання заяви – не пізніше шести місяців з дня працевлаштування  особи. Цей шестимісячний строк стосується всіх внутрішньо переміщених осіб (у тому числі осіб з інвалідністю).

Також необхідно наголосити, що якщо заява подана раніше п’ятиденного строку або пізніше шестимісячного строку, то обласним центром зайнятості приймається рішення про відмову у наданні компенсації.

Перейти до вмісту