Які норми законодавства з питань надання роботодавцям компенсацій набрали чинності 29 квітня 2023 року?

Які норми законодавства з питань надання роботодавцям компенсацій набрали чинності 29 квітня 2023 року?

Нагадаємо, що Законом України від 21 вересня 2022 року № 2622-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці” внесено зміни до низки законодавчих актів, у тому числі до Закону України “Про зайнятість населення”.

З метою реалізації положень Закону України від 21 вересня 2022 року № 2622-IX Кабінетом Міністрів України прийнято низку постанов. Зокрема, урядовою постановою від 10 лютого 2023 року № 124 затверджено Порядок надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних. Зазначена постанова набрала чинності 16 лютого 2023 року, крім окремих її норм.

Ці норми, як і окремі положення  Закону України “Про зайнятість населення”, стосуються компенсацій роботодавцям за працевлаштування зареєстрованих безробітних, які перебувають у статусі безробітного понад 6 місяців та окремих категорій молоді, зокрема, це особи:

віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;

віком до 35 років – при  працевлаштуванні на перше робоче місце;

звільнені із строкової або альтернативної служби – при працевлаштуванні на перше робоче місце після такого звільнення.

У частині компенсацій щодо цих категорій безробітних постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 набрала чинності 29 квітня 2023 року.  Текст постанови на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/nZnHV3

Перейти до вмісту