Які документи формуються у центрі зайнятості при реєстрації особи як безробітного?

Нагадаємо, що процедурні питання реєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, виписані в Порядку реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 446. Відповідно до пункту 6 вказаного Порядку, на підставі даних, що надає особа, яка шукає роботу, формується персональна картка. Ця ж картка використовується в процесі надання соціальних послуг особі, якій надано статус зареєстрованого безробітного.

Наказом Міністерства економіки України від 28 серпня 2023 року № 12384 (набрав чинності 19 жовтня 2023 року), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 4 вересня 2023 року за № 1545/40601, затверджена форма персональної картки та додатків до неї. Наказ Міністерства соціальної політики України від 19 грудня 2018 року № 1911, яким раніше була затверджена форма персональної картки та додатків до неї, визнано таким, що втратив чинність.

До зазначеної картки заноситься інформація про:

  • особу (прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, зареєстроване місце проживання та інша інформація);
  • професійний досвід та освіту, що є підставою для пошуку підходящої та іншої роботи, додаткова інформація для пошуку роботи;
  • попередній та останній вид зайнятості;
  • віднесення особи до категорії громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню;
  • попередню реєстрацію (якщо така була);
  • надання чи поновлення статусу зареєстрованого безробітного;
  • працевлаштування особи;
  • припинення реєстрації.

Інформацію до персональної картки заносить працівник центру зайнятості. Особа, що якої заповнюється картка, ознайомлюється з унесеними персональними даними та особистим підписом підтверджує їх достовірність.

До персональної картки можуть додаватися відповідні додатки. Наказом № 12384 затверджена форма 6 додатків – окремі обов’язково формуються (наприклад, додаток 1 “Завдання індивідуального плану працевлаштування, їх виконання”), інші можуть формуватися у разі потреби (наприклад, додаток 6 “Інформація про перетин кордону”).

Перейти до вмісту