Яка максимальна вартість проживання у період професійного навчання оплачується безробітному за сертифікатом у 2023 році?

Яка максимальна вартість проживання у період професійного навчання оплачується безробітному за сертифікатом у 2023 році?

Нагадаємо, що до витрат, які пов’язані з організацією професійного навчання, належить і оплата вартості проживання безробітного в період профнавчання за сертифікатом (далі – сертифікат).

Тож, сертифікатом гарантується оплата центром зайнятості закладу освіти або роботодавцю, що надає платні послуги з організації проживання безробітного в період навчання, вартості проживання безробітного в період навчання в розмірі, що не перевищує п’яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня поточного року, за весь період проживання. Це врегульовано п. 15 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264 (далі – Порядок). Форма сертифікату є додатком до Порядку.

Станом на 01 січня 2023 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2684 грн. Відповідно вартість проживання за сертифікатом у 2023 році не може перевищувати 13420 грн.

З постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264 та формою сертифіката можна ознайомитися на вебсторінці Державного центру зайнятості https://is.gd/0wknoX

Перейти до вмісту