Витрати на проїзд: у якому виді транспорту можуть компенсуватися безробітному під час професійного навчання?

Нагадаємо, що для проходження професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації особі компенсуються витрати на проїзд до місця проходження професійного навчання та у зворотному напрямку (ст. 7 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”).

Порядок компенсації зареєстрованим безробітним витрат на проїзд до місця проходження навчання та у зворотному напрямку в період проходження професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації затверджено наказом Міністерства економіки України від 28 вересня 2023 року № 14432 (набрав чинності 21 грудня 2023 року), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 листопада 2023 року за № 1973/41029.

Пунктом 3 цього Порядку передбачено, що витрати на проїзд компенсуються в розмірі вартості проїзду залізничним транспортом (крім витрат на проїзд у м’яких вагонах, вагонах 1 класу та у міському електротранспорті) і автомобільним транспортом загального користування (крім міського і таксі). Також компенсуються витрати, пов’язані із придбанням проїзних квитків і користуванням постільними речами в поїздах. Також компенсуються страхові платежі на транспорті.

Наказ Міністерства економіки України від 28 вересня 2023 року № 14432 доступний за посиланням https://is.gd/4tp9TT

Є бажання навчатися за сприяння Державної служби зайнятості та є питання щодо його? Звертайтеся, до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте, контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9.

Перейти до вмісту