Варіанти приведення відомостей про цільове призначення земельної ділянки у відповідність до діючого Класифікатора видів цільового призначення земельних ділянок

Звертаємо увагу власників і користувачів земельних ділянок усіх форм власності!

Для ефективного податкового адміністрування нарахування та справляння плати за землю відомості Державного земельного кадастру повинні містити коректну інформацію про цільове призначення земельної ділянки.

Наявність помилок у цільовому призначенні може спричиняти недоотримання коштів місцевими бюджетами та некоректне нарахування податкових зобов’язань для фізичних і юридичних осіб.

На сьогодні до Державного земельного кадастру відомості про цільове призначення земельної ділянки вносяться виключно у вигляді коду цільового призначення, який має формат XX.XX (5 символів включаючи крапку). Внесення разом з кодом письмової назви цільового призначення є порушенням формату внесення даних, та потребує виправлення.

Код цільового призначення має відповідати Класифікатору видів цільового призначення земельних ділянок (далі – Класифікатор) (додаток 59 до Порядку ведення державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 № 1051).

Однак, бувають випадки, коли цільове призначення земельної ділянки визначено згідно із документами, які набрали чинності до прийняття постанови Кабінету Міністрів України                       від 17.12.2012 № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру».

З метою внесення виправлених відомостей  до Державного земельного кадастру про цільове призначення  земельних ділянок Держгеокадастром опубліковано ряд роз’яснень, у разі якщо:

1.цільове призначення земельної ділянки визначено відповідно до Українськиого класифікатора цільового використання землі, затверджений листом Державного комітету по земельних ресурсах від 24.04.1998 № 14-1-7/1205 (більше за посиланням: https://land.gov.ua/derzhgeokadastr-rozyasnyuye-varianty-pryvedennya-vidomostej-pro-czilove-pryznachennya-zemelnoyi-dilyanky-u-vidpovidnist-do-diyuchogo-klasyfikatora-vydiv-czilovogo-pryznachennya-zemelnyh-dily/);

  1. цільовепризначенняземельної ділянки визначено згідно із Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 № 548 «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель» (в поле цифрового коду цільового призначення внесена його назва) (більше за посиланням: https://land.gov.ua/derzhgeokadastr-prodovzhuye-publikacziyu-rozyasnen-shhodo-variantiv-pryvedennya-vidomostej-pro-czilove-pryznachennya-zemelnoyi-dilyanky-u-vidpovidnist-do-diyuchogo-klasyfikatora-vydiv-czilovo/).

А також алгоритм дій у випадку, коли відомості про цільове призначення земельної ділянки внесено до Державного земельного кадастру з помилкою (більше за посиланням: https://land.gov.ua/zavershuyemo-publikacziyu-rozyasnen-shhodo-variantiv-pryvedennya-vidomostej-pro-czilove-pryznachennya-zemelnoyi-dilyanky-u-vidpovidnist-do-diyuchogo-klasyfikatora-vydiv-czilovogo-pryznachenny/)

У разі виникнення запитань чи необхідності консультацій, можна звертатися до територіального органу Держгеокадастру у відповідному районі.

Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області

Перейти до вмісту