У якому розмірі покриваються витрати роботодавцям за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?

Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 (набрала чинності 29 серпня 2023 року).

Пунктом 5 вказаного Порядку визначено, що компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації.

Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи, та 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Станом на 1 січня 2023 року розмір мінімальної заробітної плати складає 6700 грн. Відповідно у 2023 році граничний розмір компенсації щодо робочого місця для особи з інвалідністю І групи складає 100,5 тис. грн, щодо робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи – 67 тис. Грн.

 

Петрівський відділ Олександрійської філії Кіровоградського ОЦЗ

Перейти до вмісту