У яких випадках може організовуватися професійне навчання зареєстрованих безробітних?

Правові питання організації професійного навчання зареєстрованих безробітних регулюються законами України “Про зайнятість населення” і “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Механізм організації профнавчання визначено Порядком професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264 (набрала чинності 29 березня 2023 року).

Пунктом 4 вказаного Порядку встановлено, що професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності, забезпечення поточної та перспективної потреби ринку праці з урахуванням побажань та професійних потреб безробітних та заходів, визначених індивідуальним планом працевлаштування, складеним кар’єрним радником разом з безробітним.

Примітка. Наведений матеріал є другим в серії запитань-відповідей щодо застосування норм вищевказаного Порядку. Перший матеріал під назвою «Професійна підготовка зареєстрованих безробітних: які зміни відбулись у законодавстві?» розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 30 березні цього року (посилання http://surl.li/gamgx).

Ознайомитись з нормативно-правовими актами сфери зайнятості населення можна на вебсторінці Державного центру зайнятості, перейдіть за посиланням http://surl.li/fwsdm

 

Петрівський відділ Олександрійської філії Кіровоградського ОЦЗ

Перейти до вмісту