Тиждень донорстрва

Шановні жителі громади!

Петрівська центральна лікарня проводить тиждень донорства  та запрошує всіх небайдужих здати кров (поліклінічне відділення) з 16.11.2022  по 23.11.2022 року.

Донорська кров – це цінний ресурс як при плановому лікуванні, так і при наданні невідкладної допомоги.

Бути донором – почесно і корисно. Адже у донорів за рахунок регулярного оновлення крові набагато стійкіше функціонує імунна система, печінка, підшлункова залоза, травна система. Донори, згідно зі статистикою, живуть у середньому на кілька років довше інших своїх співгромадян. Це обумовлено, крім постійного контролю стану здоров’я , ще й емоційною складовою.

В Україні в середньому 11 донорів крові на тисячу людей. Навіть у мирний час її  необхідно втричі більше, щоб вистачило всім реципієнтам. Зараз потреба у донорській крові набагато більша.

Бути донором можуть громадяни з 18 до 60 років і старші (за дозволом лікаря). Для  донації потрібно мати із собою паспорт або інші документи, які підтверджують особу. За 1 раз у донора беруть 450 мл крові. Процедура триває 10–15 хвилин.

Долучившись до донації ви збережете  життя наших захисників, людей, що постраждали від обстрілів та пожеж. Завдяки їй пацієнти з небезпечними для життя патологіями можуть жити довше і мати більш високу якість життя. Донорська кров необхідна при складних медичних і хірургічних процедурах, наданні акушерської та перинатальної допомоги.

Це важлива і корисна справа! Багато людей вже розуміють , що дарувати набагато приємніше, ніж отримувати дари. Дарувати кров, часто означає – дарувати життя.

Кожна донація необхідна! Долучайтесь, будьте донорами, рятуйте людські життя!

«Здай кров – врятуй життя!»

Перейти до вмісту