Про заборону спалювання сухої трави, стерні

З настанням сухої спекотної погоди, різко погіршився стан з пожежами, особливо в лісових насадженнях, торфовищах та на полях, причиною яких стало спалювання опалого листя, сухої трави, пожнивних залишків, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки. Дане питання особливо актуальне в літній період, коли вогонь від трави чи сміття, за відсутності належного контролю, з легкістю може перекинутись на поруч розташовані будівлі чи споруди.

 

Не менш актуальним являється також питання випалювання стерні та післяжнивних залишків сільгосппідприємствами, що може призвести до загорання поряд розташованих хлібних масивів чи лісосмуг. Крім того, слід зазначити, що це завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей.
Одночасно повідомляємо, що за вказані дії, згідно статті 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців – від  двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та згідно статті 188-8 відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб та фізичних осіб – підприємців від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Те саме діяння, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Крім того, відповідно до статті 77-1 КУпАП випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах, без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища, або порушення умов такого дозволу – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

У разі знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом дані дії згідно статті 245 Кримінального Кодексу України караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Перейти до вмісту