Про стан виконання розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 16.02.2023 року № 151-р за І квартал 2023 року

На виконання розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 16 лютого 2023 року № 151-р «Про стан роботи із зверненнями громадян, які надійшли до обласної державної адміністрації, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у 2022 році» Петрівська селищна рада повідомляє наступну інформацію.

За І квартал 2023 року до Петрівської селищної ради надійшло 141 звернення громадян. Із загальної кількості звернень поштою надійшло 83 звернення, через органи влади (Кіровоградський обласний контактний центр, в тому числі через урядову «гарячу лінію» та Кіровоградську обласну державну адміністрацію) – 26 звернень. На особистий прийом до селищного голови звернулося 32 громадяни. Переважали звернення по питаннях соціальної політики та соціального захисту населення, зокрема надання матеріальної допомоги громадянам, по питаннях комунального господарства, житлової політики, аграрної політики і земельних відносин. Індивідуальних звернень надійшло 128, колективних звернень – 13.

Із числа звернень, які надійшли до селищної ради протягом І кварталу 2023 року, вирішені позитивно – 94, на 38 звернень дано роз’яснення згідно чинного законодавства, 9 звернень перебувають на розгляді.

Аналізуючи тематику звернень, варто зазначити, що найбільш актуальними залишаються питання: соціального захисту населення (96 звернень, зокрема, про надання матеріальної допомоги мешканцям громади на лікування, матеріальної допомоги дітям-інвалідам, учасникам бойових дій, пенсіонерам, внутрішньо переміщеним особам); комунального господарства (9 звернень, зокрема, про санітарний стан, благоустрій населених пунктів, прибудинкових територій), житлової політики (5 звернень, зокрема, питання про поліпшення житлових умов); аграрної політики і земельних відносин (4 звернення, зокрема, питання надання земельних ділянок у власність, встановлення меж земельних ділянок).

Також у зверненнях піднімалися питання щодо:

праці і заробітної плати – 4 питання;

сімейної та гендерної політики, захисту прав дітей – 3 питання;

охорони здоров’я – 2 питання;

забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод

громадян, запобігання дискримінації – 2 питання;

освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність –

2 питання та інші.

Слід відмітити, що під особливим контролем залишається розгляд звернень пільгових категорій громадян. За І квартал 2023 року до виконавчого комітету селищної ради надійшло 22 таких звернення, у тому числі від учасників бойових дій – 6, від інвалідів І групи – 2,  від інвалідів ІІ групи – 4,  від багатодітних сімей – 5, від одиноких матерів – 2, від дітей – 2 та від ветеранів праці – 1.

До селищної ради звернулося 45 пенсіонерів та 1 безробітний.

На особливому контролі знаходяться звернення громадян, які надходять з Кіровоградського регіонального контактного центру та урядової «гарячої лінії» Кіровоградської обласної державної адміністрації. За І квартал 2023 року їх надійшло 26, всі вони розглянуті, заявники вчасно інформовані про результати розгляду з наданням копії відповіді в Кіровоградський регіональний контактний центр.

У Петрівській селищній раді щоквартально проводиться аналіз роботи  із зверненнями громадян та щомісяця подається звіт до відділу звернень Кіровоградської обласної державної адміністрації згідно розпорядження голови Кіровоградської ОДА від 16 лютого 2023 року      № 151-р «Про стан роботи із зверненнями громадян, які надійшли до обласної державної адміністрації, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у 2022 році».

02 січня 2023 року було прийняте розпорядження селищного голови № 1-р «Про затвердження графіка особистого прийому громадян Петрівським селищним головою».

26 січня 2023 року на засіданні виконавчого комітету селищної ради було розглянута інформація головного спеціаліста відділу справами  селищної ради, особи, відповідальної за роботу по зверненнях громадян, про підсумки роботи зі зверненнями громадян у 2022 році і стан виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та прийняте рішення «Про виконання Закону України «Про звернення громадян» селищною радою у 2022 році та удосконалення роботи зі зверненнями громадян у 2023 році» .

Слід зазначити, що всі звернення, які надходять на адресу Петрівської селищної ради, розглядаються керівництвом селищної ради, начальниками та спеціалістами відділів селищної ради, керівниками комунальних підприємств. Викладені факти ретельно перевіряються, виконавці докладають зусилля для вирішення порушених у зверненнях питань. При розгляді звернень громадян відповіді надаються з додержанням встановлених законодавством термінів їх розгляду та своєчасним наданням відповідей авторам звернень.

Питання організації роботи зі зверненнями громадян перебуває на постійному контролі керівництва Петрівської селищної ради.

Перейти до вмісту