Нова форма Декларації про майновий стан та доходи

Петрівська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що Міністерство фінансів України наказом від 17.05.2022 № 143, який набирає чинності з 01 січня 2023 року, викладено у новій редакції:
– форму податкової декларації про майновий стан і доходи (Декларація);
– Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.
Зокрема, форма Декларації отримала нові додатки:
Додаток Ф4 – розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, оподатковуваних доходів від продажу протягом звітного (податкового) року об’єкта(ів) нерухомого та/або рухомого майна;
Додаток МПЗ – розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік, що розраховується фізичним особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Петрівська ДПІ  інформує громадян про можливість отримання ними у 2023 році податкової знижки за витрати, здійснені у 2022 році.

Для цього до 31 грудня включно необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Наголошуємо, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступний рік. Тобто засвідчити свої витрати, аби повернути частину коштів за 2022 рік, можна лише до кінця поточного року.

Форма декларації та інструкція щодо її заповнення розміщена на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2022/nova-forma-deklaratsiya-pro-maynoviy-stan-i-dohodi/.

З переліком витрат, що можуть бути включені до податкової знижки, можна ознайомитися за посиланням: https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2022/podatkova-znijka-dlya-fizichnih-osib/.

Зокрема, це витрати на навчання у державних учбових закладах, іпотеку, переобладнання авто, репродуктивні технології, лікарські засоби проти коронавірусу, передані як благодійність, тощо.

Перейти до вмісту