До уваги виробників сільськогосподарської продукції

Доводимо до Вашого відома правила, встановлені законодавством України, яких повинні дотримуватися фізичні особи та суб’єкти господарювання під час використання у своїй діяльності пестицидів:

фізичні особи та суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин , зобов’язані завчасно повідомляти про заплановане застосування засобів захисту рослин шляхом надання до Петрівської селищної ради повідомлення про застосування засобів захисту рослин за три доби до запланованого їх застосування.

Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року №338, завчасне повідомлення обов’язково повинно містити таку інформацію:

 • точна дата і час початку робіт із застосування засобів захисту рослин;
 • територія майбутнього застосування засобів захисту рослин (площа (га), кадастровий номер (за наявності), місцезнаходження ділянки (населений пункт, номер поля);
 • назва препарату, діючі речовини та клас небезпеки запланованих до застосування засобів захисту рослин;
 • спосіб (метод) застосування засобів захисту рослин;
 • термін ізоляції бджолиних сімей відповідно до класу небезпеки засобів захисту рослин;
 • прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) для фізичних осіб або повне найменування для суб’єктів господарювання;
 • пані для зв’язку з фізичними особами та суб’єктами господарювання (номер телефону);
 • відомості про сільськогосподарську культуру, що обробляється засобами захисту рослин.

 

Приклад повідомлення:

Дата обробки Час обробки Територія застосування Назва препарату, діюча речовина Назва культури Спосіб застосування Термін ізоляції бджіл Контактна особа
04.05.2023 З 18:00

до 22:00

с.Маяки, Окнянська ОТГ, поле №2 (2 км на захід від села), площа 12 га Місте супер, тіаметоксам лямбда-цігал отрін, 95 г/л рапс наземний 3 доби Агроном ТОВ «Пролісок» Федоров Іван Іванович, 0990000255

 

Завчасне повідомлення про використання засобів захисту рослин на одній земельній ділянці (декількох земельних ділянок в одній місцевості) подається кожного разу в разі використання засобів захисту рослин.

У разі роботи із засобами захисту рослин слід проводити у вечірні (після 18:00) та ранкові (до 10:00 години) в період  відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4м/с.

Як виняток, допускається проведення обробок удень у похмурі та прохолодні денні години з температурою навколишнього повітря нижче +10 0 С.

У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

До місць обробок розчини пестицидів повинні доставлятись в спеціальних ємкостях. Заправка і завантаження апаратів не повинні супроводжуватися протіканням або розсипанням пестицидів.

 

Заборонено!

 • обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл;
 • приготування розчинів пестицидів і заправка апаратури для їх застосування в не стаціонарних розчинних вузлах або пунктах із використанням засобів механізації виробничих процесів;
 • приготування розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації;
 • проведення робіт з застосування пестицидів методом вентиляторного та штангового обприскування у зоні санітарного розриву (500 м від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць відпочинку, проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку).

При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об’єктів, що підлягають санітарному захисту.

Порушення цих правил тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

 

 

Перейти до вмісту