Для навчання за якими професіями може бути виданий ваучер?

Для навчання за якими професіями може бути виданий ваучер?

Особа, яка отримує ваучер, самостійно здійснює вибір професії чи спеціальності для свого навчання.  Це передбачено  ст. 30 Закону України “Про зайнятість населення”.

Такий вибір здійснюється з Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, який наразі затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 07 вересня 2020 року № 1716, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 вересня 2020 року за № 946/35229.

До переліку входять робітничі професії та спеціальності, за якими здобувається вища освіта.

До робітничих професій відносяться, у тому числі, професії водія навантажувача, верстатника широкого профілю, електрогазозварника, кондитера, кухаря, монтажника гіпсокартонних конструкцій, монтажника систем утеплення будівель, налагоджувальника с/г машин та тракторів, робітника фермерського господарства, охоронника, слюсаря-сантехніка, тракториста, швачки.

До спеціальностей рівня вищої освіти відносяться, у тому числі, автомобільний транспорт, ветеринарна медицина, агрономія, готельна та ресторанна справа, медсестринство, харчові технології, будівництво та цивільна інженерія, інженерія програмного забезпечення, кібербезпека, психологія, професійна освіта. Ваучер можливо отримати для здобуття кваліфікацій вчителів математики, фізики, хімії, української мови і літератури в сфері середньої освіти.

Перейти до вмісту