Міністерство аграрної політики та продовольства України відкрило для реєстрації єдину онлайн платформу для підтримки агровиробників – Державний агарний реєстр або ДАР (dar.gov.ua).
ДАР працює подібно до реєстрів сільгоспвиробників, які існують у всіх країнах – членах ЄС. Виробники сільськогосподарської продукції, зареєстровані в ДАР зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також технічної та гуманітарної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів. Починаючи з 1 вересня 2022 року у ДАР відкривається прийом заявок в рамках нової програми допомоги малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 млрд.грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 року №918, затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим сільгоспвиробникам.
Бюджетні кошти надаються для надання підтримки за такими напрямками:
бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3100 гривень на 1 гектар, але не більше 372000 гривень для одного отримувача;
спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямків продуктивності, надається на кожну корову, яка перебуває у власності утримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, у розмірі 5300 гривень на одну корову, але не більше 530000 гривень для одного отримувача.
Заявки на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами Державного аграрного реєстру (ДАР) з 1 вересня поточного року.
Граничний строк подання заявки до Державного аграрного реєстру – 15 листопада поточного року.
Наразі Мінагрополітики за підтримки Євросоюзу, Світового банку, програми USAID AGRO у співпраці з об’єднаннями ОМС та аграрними асоціаціями впроваджує інформаційно-освітню кампанію з інформування агровиробників та громад про переваги та порядок реєстрації у Державному аграрному реєстрі.