Чи можна для здобуття професії «Водій» отримати ваучер?

Чи можна для здобуття професії «Водій» отримати ваучер?

Так, можна. Але існує декілька обмежень.

По перше, до Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 11 квітня 2023 року № 2040, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 травня 2023 року за               № 793/39849 (набрав чинності 25 травня 2023 року), входить професія водія автотранспортних засобів, але тільки для здобуття цієї професії для керування транспортними засобами категорій С1, С, D1, D, C1E, CE, D1E і DE.

По друге, Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим  постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 (із змінами, далі – Порядок), визначено, що його дія не поширюється, серед іншого, на осіб, які не мають професійно-технічної (фахової передвищої або вищої) освіти.

Водночас необхідно зазначити, що кваліфікаційні характеристики професії “Водій автотранспортних засобів” (наприклад, категорії С) передбачають, що працівник може мати загальну середню або професійну (професійно-технічну) освіту (випуск № 69 “Автомобільний транспорт” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників затверджений наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 14 лютого 2006 року № 136).

Враховуючи вимоги Порядку, для оплати навчання з використанням ваучера у особи обов’язково має бути професійно-технічна освіта. До того ж, зазначаємо, що відповідно до пункт 3 Порядку на підставі ваучера здійснюється перепідготовка (а не професійна підготовка) за робітничою професією.

По третє, категорії громадян, що мають право на отримання ваучера, визначені в пункті 1 Порядку (до них належать і внутрішньо переміщені особи працездатного віку (за відсутності підходящої роботи)).

Перейти до вмісту