Чи може бути відмовлено роботодавцю у наданні компенсації при працевлаштуванні внутрішньо переміщеної особи?

Так, може.

Нагадаємо, що питання надання компенсації врегульовані Порядком надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 (далі – Порядок).

Пунктом 9 Порядку визначено, що обласним центром зайнятості може бути прийнято рішення про надання компенсації або про відмову в її наданні. У цьому ж пункті виписані виключні підстави для відмови.

Урядовою постановою від 27 грудня 2023 року № 1390 (набрала чинності 30 грудня 2023 року) внесено зміни до Порядку. Зокрема, в новій редакції викладено пункт 9 Порядку. Наразі цей пункт містить 10 підстав для відмови. До них належать, у тому числі:

  • невідповідність роботодавця умовам, зазначеним у пункті 2 Порядку;
  • відсутність станом на дату подання заяви у працевлаштованої особи довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • отримання особою довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи до введення воєнного стану;
  • подання роботодавцем у заяві недостовірних відомостей та/або недостовірних документів, визначених пунктом 5 Порядку, та/або підтвердження факту невідповідності роботодавця або працевлаштованої ним особи вимогам Порядку;
  • працевлаштування роботодавцем особи, за яку компенсація витрат уже була виплачена або виплачується такому або іншому роботодавцю станом на дату подання заяви;
  • працевлаштована особа станом на дату подання заяви не була застрахованою особою.
Перейти до вмісту