Чи може бути продовжена виплата компенсації у разі звільнення працівника за угодою сторін?

Так, може.

Питання продовження виплати компенсації врегульовані нормами Закону України “Про зайнятість населення” та Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124.

Вказаними нормативними актами передбачено, що у разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України (за угодою сторін), сума виплачених коштів повертається в повному обсязі, крім випадку, коли на його робоче місце роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

Якщо на місце звільненого працівника працевлаштовано зареєстрованого безробітного з числа осіб, які належать до категорії, відповідно до якої була призначена компенсація, її виплата продовжується до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

Виплата компенсації зберігається у разі, коли строк працевлаштування іншого зареєстрованого безробітного на місце звільненого працівника не перевищує 60 календарних днів.

Тривалість виплати компенсації та строк працевлаштування обчислюються сумарно з дати працевлаштування першого працівника, враховуючи строки виплаченої компенсації та перерви між працевлаштуванням безробітних.

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 тут http://surl.li/fcfnt

 

Петрівський відділ Олександрійської філії Кіровоградського ОЦЗ

 

Перейти до вмісту