Чи може бджоляр підвищити кваліфікацію з використанням ваучера?

Так, може, якщо бджоляр належить до категорії громадян, яким може бути виданий ваучер.

Нагадаємо, що категорії громадян, які мають право на отримання ваучера, визначені в статті 30 Закону України “Про зайнятість населення”. До них належать, серед іншого, і внутрішньо переміщені особи працездатного віку (за відсутності підходящої роботи).

Наказом Міністерства аграрної політики України від 07 листопада 2003 року затверджено випуск 2 “Сільське господарство та пов’язані з ним послуги” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Визначено, серед іншого, кваліфікаційні характеристики бджолярів 4- та 5-го розрядів. Кваліфікаційними вимогами до них є професійно-технічна освіта та підвищення кваліфікації.

Підвищення кваліфікації може бути сплачено Державною службою зайнятості, адже професія бджоляр належить до числа професій, які  включені до Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

Пройти підвищення кваліфікації бджоляр може в закладах освіти, які мають право проводити навчання за ваучером. Перелік таких закладів (станом на 31 травня 2023 року) розміщений на вебсторінці Міністерства освіти і науки України.

Перейти до вмісту